Łączymy społeczności,
   budujemy kontynenty

Wizyta Gubernatora

Z wielką radością informuję, że w dniach 23-25 lutego do Polski przyleci Prezydent Rotary International K. R. Ravindran z małżonką Vanathy. Poniżej szczegóły wizyty. 23 lutego Prezydent Rotary International wraz z małżonką przyleci z Niemiec na lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku w godzinach popołudniowych. Zostanie zakwaterowany w Grand Hotel Sofitel w Sopocie. Także w tym hotelu, którego tradycje sięgają 1827 roku, odbędzie się uroczysta kolacja, w której udział może wziąć każdy rotarianin chcący się osobiście spotkać z Ravim. W trakcie kolacji przewidziane jest m. in. wręczanie odznaczeń Paul Harris Fellow. 24 lutego Ten dzień Prezydent spędzi zwiedzając miasta na Wybrzeżu. Zacznie od uroczystego otwarcia bookstopu (budki do społecznej wymiany książek), którą ufundowały Kluby Rotary Trójmiasta z udziałem środków z funduszu dystryktalnego Rotary Foundation. Bookstop stanie w pobliżu słynnego sopockiego molo. Ta uroczystość będzie częścią obchodów Dnia Rotary. Następnie zwiedzi Sopocki Inkubator Przedsiębiorczości wyposażony w ramach matching grantu RC Sopot International i RC Hannover Ballhof. Kolejnym punktem programu jest zwiedzanie Gdańska, w tym miniaturowych replik zabytków, które są flagowym projektem RC Gdańsk-Sopot-Gdynia. Najnowsza makieta to Pomnik Poległych Stoczniowców, znajdujący się niedaleko Europejskiego Centrum Solidarności. Tam para prezydencka złoży kwiaty. Po spotkaniu w biurze Prezydenta Lecha Wałęsy z Panią Danutą Wałęsą i Prezydentem Miasta Gdańska Pawłem Adamowiczem przewidziany jest obiad w Europejskim Centrum Soldarności. Dzień zwieńczy kolacja połączona z czarterami nowych klubów w Klubie Marynarki Wojennej Riwiera – to miejsce, gdzie spotykał się gdyński klub Rotary jeszcze przed wojną. 25 lutego Przed południem K.R. Ravindran wyleci z Gdańska. Kolejnym celem na trasie jego podróży jest RPA. 27 lutego w Kapsztadzie odbędzie się konferencja Rotary International poświęcona rozwojowi społecznemu. Ravi jest jej organizatorem i jednym z głównych prelegentów. Zapraszam wszystkich rotarian do czynnego włączenia się w wizytę Prezydenta Światowego Rotary International w Polsce.

Barbara Pawlisz Gubernator Dystryktu