OBÓZ ŻEGLARSKI

POLSKO-NIEMIECKI Młodzieżowy Obóz Żeglarski
Szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich 01.08.- 08.08.2014

Po dwóch latach przerwy obóz wrócił staraniem Joanny Dzienis i Evelyn Jelec oraz członków ICC Polska – Niemcy do naszego klubu. 1 sierpnia prezydent Rotary Club Giżycko, Jarosław Czopiński otworzył VIII Polsko-Niemiecki Młodzieżowy Obóz Żeglarski. 15 uczestników przyjechało z różnych regionów Niemiec i Polski. Komandorem obozu, zorganizowanego przez nasz klub we współpracy z Komitetem Polska – Niemcy, był kolega Jerzy Górniak, a nad wszystkim czuwał kol. Krzysztof Szkudlarek. Celem obozu było przede wszystkim budowanie przyjacielskich relacji wśród młodzieży Polskiej i Niemieckiej poprzez wspólne żeglowanie, udział w wykładach na tematy ekologiczne (prezes FWJM Ewa Stajuda) i historyczne (dr Eugeniusz Gorczyca, ekspert Polsko – Niemieckiej Fundacji Ochrony Zabytków) oraz imprezach. Młodzież obejrzała Mazury Air Show z jachtów, po pałacu w Sztynorcie oprowadził ich Piotr Wagner oraz zwiedziła Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie i twierdzę Boyen w Giżycku. W planie były jeszcze Mikołajki i pływanie po jeziorze Śniardwy - pogoda była piękna, do opalania, a nie do żeglowania – totalna flauta ? Chrzest żeglarski jednak się odbył: Adepci musieli przejść szereg prób, po których Neptun osobiście nadał im imiona żeglarskie. Zabawa była przednia. W przededniu wyjazdu odbyło się uroczyste zakończenie obozu w gronie członków naszego klubu w hotelu Europa. Andrzej Ludek, Eugeniusz Gorczyca, Andrzej Gosk, Ewa Dudek, Andrzej Dudek, Roman Rogoziński, Jürgen Frerker, Hartmut Spieker, Dieter Liman, Ewa Stajuda, koledzy z Rotary Club Łódź, - to osoby, bez których obóz by się nie odbył. Serdecznie dziękujemy im za wsparcie i bezinteresowną pomoc.

Uwaga - informacje o obozie 2015