KRAJOWE SEMINARIUM KOMITETÓW MIĘDZYKRAJOWYCH (ICC).

W dniach 10-12.03.2017 w Łodzi odbyło się Krajowe Seminarium Komitetów Międzykrajowych (ICC). Seminarium poprzedziły posiedzenia dwóch komitetów, w piątek w obradowała polska sekcja ICC Polska-Niemcy, omawiano między innymi międzynarodowy obóz żeglarski organizowany od lat przez RC Giżycko. W sobotę odbyło się spotkanie plenarne obydwu sekcji krajowych ICC Polska-Litwa z udziałem gubernatorów dystryktu litewskiego Rolandasa Statuleviciusa oraz dystryktu polskiego Krzysztofa Kopycińskiego. Przewodniczącymi sekcji krajowych są Joanna Dzienis i Norimantas Stankevicius. Omawiano plany przyszłej współpracy. Obradom seminarium przewodniczył krajowy koordynator ICC i równocześnie Prezydent Światowej Rady Wykonawczej ICC – PDG Andrzej Ludek. W sesji otwierającej seminarium wystąpił gość specjalny Jego Ekscelencja Šarunas Adomavičius – Ambasador Republiki Litwy w Polsce.